Preparing for pregnancy: all information | Miofolic site

Pasiruošimas nėštumui

Kodėl svarbu pasiruošti nėštumui?

Pasiruošimas nėštumui

Ginekologai teigia, kad nėštumas ir gimdymas gali teigiamai paveikti moters kūną, bet jie taip pat gali kelti įtampą.

Moters sveikatos būklė pastojimo metu tiesiogiai veikia ne tik vaiką, bet ir turi įtakos nėštumo eigai ir gimdymui.

Todėl labai svarbu įsitikinti, kad kūnas yra pasiruošęs pastoti, išnešioti ir pagimdyti sveiką kūdikį. Galima išvengti daugelio sunkumų, jei moteris iš anksto ruošiasi nėštumui.

Miofolic action

Miofolic yra naujoviškas kompleksas, skirtas moters lytinei funkcijai gerinti ir hormonų pusiausvyrai normalizuoti visais pasiruošimo nėštumui etapais, taip pat tolesnei saugiai jo eigai.

Kada geriausia planuoti nėštumą?

Anot ekspertų, geriausias fiziologinis amžius susilaukti pirmojo vaiko yra 21–26 metai. Tokiu laikotarpiu moters kūnas yra visiškai susiformavęs, endokrininės savybės (hormonų balansas) yra stabilizuotos, o sąnarių ir sausgyslių audiniai yra elastingi ir gali lengvi ištverti nemažą darbą – visa tai prisideda prie saugaus nėštumo. Taip pat pažymima, kad senstant abiejų partnerių vaisingumas mažėja, o komplikacijų rizika – didėja.

Kada geriausia ruoštis nėštumui?

Tik 20 % planuoja savo nėštumą. Toms, kurios jį planuoja, kyla klausimas, kaip ir prieš kiek mėnesių būtina ruoštis pastojimui, kad nėštumas būtų sėkmingas?

Neužtenka tiesiog norėti pagimdyti sveiką vaiką. Tam, kad nėštumo eiga būtų normali, o vaikas gimtų sveikas, būtina pradėti planuoti nėštumą bent 3 mėnesius prieš pastojimą.

Ką turėtų daryti poros, kurioms sunku pastoti?

Maždaug 15 % porų susiduria su sunkumais pastojant. Net tada, kai moteris yra visiškai sveika…

Kada geriausia pradėti ruoštis nėštumui?

Rūkančios moters tikimybė pastoti – tris kartus mažesnė nei nerūkančios moters. Nikotinas neigiamai veikia viso kūno kraujagyslių sistemą, įskaitant ir kiaušintakių kraujagysles. Tai gali sukelti lankstumo trūkumą ir kraujo mikrocirkuliacijos ligas. Todėl kiaušintakių vidinio epitelio judrumas sumažėja, o subrendusio kiaušinėlio judėjimas link spermatozoidų sulėtėja. Tai tiesiogiai veikia pastojimo tikimybę.

Rūkymas (net „pasyvusis“) ir alkoholio vartojimas nėštumo metu dažnai nulemia mažą naujagimio svorį. Taip pat jie padidina persileidimo riziką, sukelia įgimtas patologijas ir neigiamai paveikia kūdikio protines galimybes ir elgesį.

Pasiruošimas nėštumui, 1

Dėl to labai svarbu, kad moteris nustotų rūkyti ir vartoti alkoholį bent 3 mėnesius prieš pastojimą. Tai gerokai padidins jos galimybes.

Be to, moterys turėtų pradėti vartoti folio rūgštį prieš 3 mėnesius. Folio rūgšties vartojimas planuojant nėštumą apsaugo nuo vaisiaus nervinio vamzdelio defektų, kiškio lūpos ir gomurio, širdies, galūnių ir šlapimo trakto defektų. Folio rūgštis padeda išvengti augimo sutrikimų ir sumažina mažo naujagimių svorio riziką.

Folio rūgšties dienos norma ruošiantis nėštumui – 400 mikrogramai. Ji užtikrinama vartojant „Miofolic“ preparato 2 pakelių per dieną dozę.

Kaip moteris turėtų paruošti savo kūną?

Svarbiausias vaisiaus formavimo laikotarpis – 2–8 savaitės. Tuomet pradeda formuotis vidiniai kūdikio organai. Moteris turėtų apsilankyti pas savo gydytoją prieš numatomą pastojimą, kad sumažintų riziką intrauterinių (vidaus organų) raidai. Gydytojas jai praneš, ką jai reikia daryti ir kokius pokyčius įvykdyti, kad nėštumas prasidėtų ir vyktų sėkmingai.

Labai svarbu, kad prieš nėštumą moteris būtų patikrinta dėl TORCH infekcijų (penkių infekcijų, sukeliamų patogenų, perduodamų motinos savo vaikui nėštumo ar gimdymo metu), kadangi jos gali pakenkti intrauteriniam kūdikio augimui ar netgi sukelti jo mirtį.

Nėštumo metu paprastai nerekomenduojama bendrauti su žmonėmis, sergančiais infekcinėmis ligomis.

Būsimos motinos svoris

Nėštumo planavimo etapo metu moterų svoris turi būti normalus.

Per mažai sveriančios moterys dažnai turi vaisingumo problemų. Dėl labai mažo riebalų kiekio jos gali sirgti hormoninėmis ligomis, be to, jų estrogenų lygis yra mažesnis. Tai sukelia menstruacinius sutrikimus ir yra viena iš nevaisingumo priežasčių.

Per didelis svoris dažnai yra susijęs su hormonų disbalansu, sukeliančiu pastojimo sunkumų bei nulemiančiu prastą audinių insulino gamybos veiklą ir metabolinį sindromą. Kadangi nėštumo metu moterys priauga 8–18 kilogramų, per didelis svoris neišvengiamai sukelia papildomą naštą kojų ir stuburo sąnariams.

Svorio metimas turi būti laipsniškas (ne daugiau kaip 500 gramų per savaitę), nes greitas svorio metimas gali sukelti menstruacijų ciklo ligas ar amenorėją (menstruacijų nebuvimą).

Moterims padės reguliari fizinė veikla ir sveika dieta. Nebūtina staiga bėgti į sporto salę. Pradėkite paprastai – vaikščiokite ar važiuokite dviračiu.

Dieta planuojant nėštumą

Pasiruošimas nėštumui, 2


Planuojant nėštumą dieta veikia abiejų partnerių vaisingumą. Reikėtų iš dietos pašalinti per didelį saldumynų, duonos kiekį, greitą maistą ir alkoholį, sumažinti kofeino vartojimą. Valgyti daugiau daržovių, vaisių, žolelių ir pieno produktų.

Vitaminai – svarbi dalis. Būtina atkreipti dėmesį į kalcį, geležį ir vitaminą B9 (folio rūgštį).

Rekomenduojama folio rūgšties paros norma prieš pastojant – 400 mcg, siekiant sumažinti kūdikio nervinio vamzdelio defekto riziką. Folio rūgšties yra žaliuose produktuose (laiškiniuose svogūnuose, špinatuose, petražolėse, salotose ir kt.), ankštinėse daržovėse (pupelėse ir lęšiuose), rupiuose miltuose, burokėliuose ir morkose.

Maisto produktuose esanti folio rūgštis yra biologiškai neaktyvios formos, jos organizmas tiesiogiai neįsisavina. Jos metabolizmui būtinas specialus fermentas – metiltetrahidrofolato reduktazė. Tačiau 30-
40 % žmonių turi geno mutaciją (C677T polimorfizmas), dėl kurios folio rūgšties negali suvartoti ir metabolizuoti su maistu. Štai kodėl būtina vartoti folio rūgštį, geriausia aktyviosios formos, paruoštą virškinti organizme.

Folio rūgštis, esanti miofolio komplekse, yra aktyvios formos. Nėštumui besiruošiančios moters paros folio rūgšties poreikis – 400 mikrogramų. Jį galima gauti vartojant Miofolic po 2 paketėlius per dieną.

Naudingi patarimai

  • Norėdami padidinti pastojimo ir saugaus nėštumo tikimybę, venkite streso, pervargimo ir sunkaus fizinio darbo.
  • Vartokite po 2 paketėlius „Miofolic“ per dieną, kad pagerintumėte reprodukcinę funkciją ir normalizuotumėte hormonų pusiausvyrą visais pasiruošimo nėštumui etapais, taip pat tolesnei saugiai jo eigai.
  • Naminius gyvūnus būtina ištirti dėl toksoplazmozės: tvarkant kačių išmatas kyla pavojus užsikrėsti toksoplazmozės virusu.