Changes in the body during pregnancy | Learn details

Kūno pokyčiai nėštumo metu

Endokrininė ir nervų sistemos

Kūno pokyčiai nėštumo metu

Kai moteris tampa nėščia, ji patiria reikšmingus kūno ir proto pokyčius.

Endokrininė ir nervų sistemos atlieka vieną iš svarbiausių vaidmenų moters kūno transformacijai nėštumo metu. Smegenyse ir nugaros smegenyse įsijungia sudėtingi mechanizmai, būtini normaliam vaisiaus vystymuisi ir skirti naudingoms medžiagoms moters organizme išsaugoti. Šie procesai taip pat apsaugo nuo priešlaikinio gimdymo, nes blokuoja nervinius impulsus nugaros smegenų lygyje.

Dėl hormoninių pokyčių smegenyse padidėja poodinių smegenų sričių aktyvumas, o smegenų žievės jaudrumas sumažėja. Todėl ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu moterys kenčia nuo nuotaikų svyravimų ir dirglumo, mieguistumo, pablogėjusios koncentracijos ir padidėjusio nuovargio. Be to, dažniausiai pirmosiomis nėštumo savaitėmis gali pasireikšti pykinimas, galvos svaigimas, skonio ir uoslės pokyčiai. Šie simptomai paprastai išnyksta po pirmojo trimestro.

Širdies ir kraujagyslių sistema

Nėštumo metu motinos kūnas turi dirbti dviem organizmams. Širdies ir kraujagyslių sistema pasikeičia, kai atsiranda placentos kraujotaka. Širdis greitai prisitaiko prie naujo krūvio, padidindama širdies raumens masę ir kraujo išstūmimą. Kraujo kiekis moters organizme didėja ir pasiekia maksimumą iki septinto nėštumo mėnesio.

Didėjant krūtinės ląstos apkrovai, keičiasi ir plaučių tūris.

Paprastai nėščiųjų kraujospūdis išlieka nepakitęs, tačiau paskutinį nėštumo trimestrą jis gali padidėti. Tai rodo vėlyvą toksikozę.

Miofolic komplekso vartojimas gali padėti sumažinti toksikozės riziką vėlesniais nėštumo etapais..

Virškinimo sistema

Daugeliui moterų pirmosiomis nėštumo savaitėmis dažnai pastebimi virškinimo sistemos pokyčiai. Ryte dažnai pykina ir vemiama, keičiasi skonio pojūčiai. Gali net paūmėti lėtinės ligos. Todėl rekomenduojama iš anksto paruošti kūną nėštumui.
Patarimus apie mitybą nėštumo metu skaitykite čia.

Miofolic action

Miofolic yra naujoviškas kompleksas, skirtas moters lytinei funkcijai gerinti ir hormonų pusiausvyrai normalizuoti visais pasiruošimo nėštumui etapais, taip pat tolesnei saugiai jo eigai.

Kodėl svarbu pasiruošti nėštumui?

Kai moteris tampa nėščia, ji patiria reikšmingus kūno ir proto pokyčius. Jos kūnas turi išnešioti kūdikį devynis mėnesius ir suteikti gyvybę naujam žmogui. Ji gali pastebėti, kad jos tikslai, nuotaikos ir požiūris į save ir kitus pasikeitė. Todėl labai svarbu įsitikinti, kad jos kūnas yra pasiruošęs pastoti, išnešioti ir pagimdyti sveiką kūdikį.

Lytinių ir šlapimo takų sistema

Nėštumo metu vyksta daug pokyčių šlapimo ir lyties organų sistemoje.

Nėštumo metu cikliniai procesai ir ovuliacija kiaušidėse nutrūksta. Vienoje iš kiaušidžių esantis specialus endokrininis organas paruošia endometriumą (gimdos gleivinę) priimti embrioną ir užtikrinti nėštumo vystymąsi per pirmąsias 10–12 savaičių. Jis palaipsniui regresuoja, o jo funkcijos pereina į fetoplacentinį kompleksą.

Nėštumas labai apkrauna inkstus, nes jie šalina moters ir vaisiaus medžiagų apykaitos produktus.

Pasikeitus progesterono kiekiui gali sumažėti šlapimo pūslės tonusas, dėl to gali užsistovėti šlapimas ir atsirasti šlapimo takų infekcija.

Daugeliui moterų būdinga vadinamoji anties eisena, susijusi su dubens jungčių suminkštėjimu (maliacija) ir nedideliu gaktos kaulų skilimu.

Pasikeičia pieno liaukos: padidėja riebalinio audinio kiekis ir skiltelių skaičius, pagerėja aprūpinimas krauju.

Moters kūno svoris dėl vaisiaus augimo ir gerokai padidėjusios gimdos padidėja nuo 8 iki 18 kilogramų. Nėštumo metu gimda padidėja nuo 3–8 iki 35 cm, o svoris (be vaisiaus) padidėja nuo 50–100 g iki 1 000–1 200 g. Taip pat pasikeičia gimdos padėtis. Pirmojo trimestro pabaigoje jis peržengia dubens ribas, o iki gimdymo pasiekia hipochondriją. Kraujagyslės taip pat išsiplečia ir apima visą gimdą.

Psichologiniai pokyčiai

Nėštumo metu būsimoji motina palaipsniui psichologiškai ruošiasi ilgai laukto stebuklo atsiradimui. Per pirmuosius du nėštumo trimestrus moterys dažnai nerimauja dėl savo būklės, nes vyksta fiziniai kūno pokyčiai. Antrajame trimestre vaisius pradeda judėti ir visas dėmesys nukreipiamas į jį. Moteris svarsto, kokį vardą išrinkti kūdikiui, kalbasi su juo ir vadina jį meiliais vardais.

*Ginekologai rekomenduoja vartoti po 2 paketėlius Miofolic per dieną, kad pagerėtų moters reprodukcinė funkcija ir normalizuotųsi hormonų pusiausvyra visais pasiruošimo nėštumui etapais, taip pat tolesnei saugiai jo eigai.