4th generation folic acid formulated into the Miofolic drug

4‑osios kartos folio rūgštis

Foliatai, folio rūgštis ir 4‑osios kartos foliatai: kuo jie skiriasi?

Foliatas (vitaminas B9) yra pagrindinė maistinė medžiaga, būtina DNR sintezei. Be to, tai yra substratas, reikalingas daugeliui fermentinių reakcijų, vykstančių aminorūgščių sintezės ir vitaminų apykaitos metu. Nėštumo metu foliatų poreikis padidėja, nes jos reikalingos vaisiaus augimui ir vystymuisi.
Foliatų trūkumas yra susijęs su motinos (anemija, periferinė neuropatija) ir vaisiaus (įgimtos formavimosi ydos) sutrikimais. Foliatas, arba vitaminas B9, yra vienas iš 13 būtiniausių vitaminų. Foliatai organizme nesintetinami, jie gaunami su maistu arba papildomai.

Maisto foliatai – tai maistinės medžiagos, kurių yra natūraliuose maisto produktuose, pavyzdžiui, žaliose lapinėse daržovėse, ankštinėse daržovėse, kiaušinių tryniuose, kepenyse ir citrusiniuose vaisiuose.
Folio rūgštis yra sintetinis maisto papildas, kurio yra praturtintuose maisto produktuose ir vitamininiuose gaminiuose.

Foliatai ir folio rūgštis nėra metaboliškai aktyvūs. Jie turi virsti aktyvia forma – 5‑metiltetrahidrofolatu, kad galėtų dalyvauti ląstelių medžiagų apykaitoje.
5-metiltetrahidrofolatas yra ketvirtos kartos folio rūgštis, kuri yra dominuojanti foliatų forma. Jis cirkuliuoja kraujo plazmoje ir dalyvauja biologiniuose procesuose (1 „Miofolic“ paketėlyje yra 200 ug ketvirtos kartos folio rūgšties).

Miofolic action

Miofolic yra naujoviškas kompleksas, skirtas moters lytinei funkcijai gerinti ir hormonų pusiausvyrai normalizuoti visais pasiruošimo nėštumui etapais, taip pat tolesnei saugiai jo eigai.

Folio rūgšties apykaita

Maisto produktuose ir daugumoje vaistų yra biologiškai neaktyvios folio rūgšties formos. Organizme, veikiant fermentui metiltetrahidrofolato reduktazei (MTHFR), ji virsta aktyvia folio rūgšties forma – 5-metiltetrahidrofolatu. Būtent šią aktyviąją formą organizmas įsisavina ir toliau dalyvauja sudėtinguose biocheminiuose procesuose.

Europoje apie 30–40 % gyventojų turi genetinę mutaciją (C677T polimorfizmą), dėl kurios nesugeba įsisavinti folio rūgšties iš maisto ar maisto priedų.

Todėl buvo susintetinta 4‑osios kartos folio rūgštis (5‑metiltetrahidrofolatas). Dėl šios priežasties MTHFR geno mutacija neturi įtakos absorbcijai, jo nereikia papildomai metabolizuoti organizme, o biologinis prieinamumas yra didelis.

4‑osios kartos folio rūgštis
30–40 % žmonių turi genų mutaciją
(C677T polimorfizmą)
4‑osios kartos folio rūgštis, 1
4‑osios kartos folio rūgštis, 2

Miofolic vartojimo nauda

Miofolic vartojimo nauda: nauda nėštumo metu, nauda dirbtinio apvaisinimo metu, pagrindinė biocheminė ir klinikinė nauda.

Ketvirtosios kartos folio rūgštis labai gerai tirpsta vandenyje. Todėl organizmas ją absorbuoja ir įsisavina.

Folio rūgštis dalyvauja kuriant naujas ląsteles, įskaitant kiaušialąstes, todėl ji labai svarbi moterims, sergančioms policistinių kiaušidžių sindromu
Esant pakankamam folio rūgšties kiekiui, gerokai padidėja kiaušinėlių skaičius, o folikuliniame skystyje sumažėja homocisteino kiekis (dažni persileidimai susiję su dideliu homocisteino kiekiu). Ruošiantis nėštumui ir nėštumo metu padidėja folio rūgšties poreikis.

Taking folic acid in pregnancy planning reduces the risk of neural tube defects, cleft lip and palate, heart defects, and limbs and urinary tract defects. Folic acid prevents impaired fetal growth and reduces the baby’s risk of being underweight.

Folio rūgšties vartojimas planuojant nėštumą apsaugo nuo vaisiaus nervinio vamzdelio defektų, kiškio lūpos ir gomurio, širdies, galūnių ir šlapimo trakto defektų. Folio rūgštis padeda išvengti augimo sutrikimų ir sumažina mažo naujagimių svorio riziką.
Folio rūgšties poreikis suaugusiesiems – 400 ug per dieną.
Norint gauti reikiamą folio rūgšties kiekį, būtina ją vartoti biologiškai aktyvios formos, kurią organizmas iš karto įsisavina ir kurios nereikia papildomai metabolizuoti. Ketvirtosios kartos folio rūgštis yra biologiškai aktyvi forma, esanti Miofolic komplekso sudėtyje. Rekomenduojama suvartoti 2 paketėlius per dieną, kad gautumėte paros dozę (400 ug).