Ovulation calendar | Innovation Complex Miofolic

Ovuliacijos kalendorius

Jei su partneriu planuojate susilaukti vaiko, būtina žinoti ovuliacijos datą. Ją galite lengvai apskaičiuoti naudodami ovuliacijos skaičiuoklę. Jei įvesite paskutinių mėnesinių datą, ovuliacijos skaičiuoklė apskaičiuos kitų mėnesinių dienas, ovuliacijos dienas ir vaisingąjį laikotarpį. Ši skaičiuoklė taip pat bus jūsų dešinioji ranka, jei neplanuojate pastojimo, o tik rūpinatės savo sveikata.

*Jei jūsų mėnesinės nereguliarios, neturėtumėte naudotis internetine ovuliacijos skaičiuokle. Naudokite kitą metodą ovuliacijos laikui nustatyti (ultragarsinį tyrimą, bazinę kūno temperatūrą, ovuliacijos rinkinius).

Pirmoji paskutinių mėnesinių diena

Ciklo trukmė

Mėnesinių trukmė

Mėnesinės
Ovuliacijos diena
Didelė tikimybė pastoti
Maža tikimybė pastoti
Miofolic action

Miofolic yra naujoviškas kompleksas, skirtas moters lytinei funkcijai gerinti ir hormonų pusiausvyrai normalizuoti visais pasiruošimo nėštumui etapais, taip pat tolesnei saugiai jo eigai.

Kiek trunka ovuliacija?

Procesas, kai folikulai plyšta ir išskiria antrines kiaušidžių ląsteles, vadinamas ovuliacija. Po ovuliacijos, liuteininės fazės metu, kiaušialąstė galės būti apvaisinta spermatozoidų. Be to, gimdos gleivinė (endometriumas) sustorėja, kad galėtų priimti apvaisintą kiaušinėlį. Jei jūsų ciklas – įprastas 28 dienų ciklas, ovuliacija vyksta maždaug 14 dieną. Kiaušinėlis gyvena 12–24 valandas tada, kai palieka kiaušintakį. Atminkite, kad šie skaičiai yra ginčytini, o skaičiavimuose dažnai pasitaiko klaidų.

Ovuliacijos simptomai

  • Padidėjusi bazinė kūno temperatūra (BKT) nuo 32,9 iki 33,8 laipsnių pagal Farenheitą
  • Padidėjęs liuteinizuojančio hormono (LH) kiekis
  • Gimdos kaklelio gleivių pokyčiai: makšties išskyros tampa elastingos ir skaidrios kaip baltymas
  • Krūtų jautrumas
  • Pilvo pūtimas.

Patarimai nėštumo klausimais

Apskaičiuokite ovuliacijos dieną
Jei naudojate ovuliacijos skaičiuoklę, galite apskaičiuoti savo vaisingas dienas. Tačiau net ir reguliarius ciklus turinčios moterys gali susidurti su nedidelėmis klaidomis. Stenkitės stebėti savo BKT ir gimdos kaklelio gleivių storį bei spalvą, kad suprastumėte, kada vyksta ovuliacija.

Turėkite lytinių santykių vaisingomis dienomis
Jei planuojate pastoti, turėtumėte žinoti, kad po ovuliacijos kiaušinėlis gyvuoja tik 24 valandas.
Tačiau spermatozoidai moters organizme išsilaiko 2–3 dienas, todėl tikimybė pastoti padidėja, jei lytinių santykių turite 2–3 dienas prieš ovuliaciją arba 24 valandas po jos.

Po sekso 15 minučių atsigulkite. Mitas ar tikrovė?
Ar kada nors girdėjote sakant, kad jei norite, kad spermatozoidai patektų į kiaušinėlį, po sekso turėtumėte 15 minučių pagulėti? Kai kurie žmonės tuo tiki, tačiau naujausi tyrimai šią teoriją paneigia.

Palaikykite sveiką svorį

Tyrimai rodo, kad tiek viršsvoris, tiek nepakankamas svoris gali būti ovuliacijos nepakankamumo priežastis ir daryti įtaką sekrecijos gamybai.
Paprastai kūno masės indeksas (KMI) turėtų būti nuo 18,5 iki 22,9.
Venkite intensyvių pratimų, nes jie gali turėti įtakos sekrecijos gamybai ir sukelti kitokių pastojimo problemų.

Kaip suskaičiuoti KMI?
Savo kūno masės indeksą galite apskaičiuoti pagal šią schemą:
BMI = svoris (kg) / ūgis (cm)
Pvz.: jei jūsų ūgis – 170 cm, o svoris – 63 kg, jūsų KMI = 63/(1,7*1,7) = 21,8

Malšinkite stresą!
Tyrimai rodo, kad dėl streso gali būti sunku pastoti. Joga, meditacija ir mankšta lauke mažina stresą ir padeda gerai jaustis.

Rūpinkitės vyrų sveikata
Vyrauja klaidinga nuomonė, kad nevaisingumo priežastis gali būti tik moters sveikata. Tačiau, remiantis kai kuriais tyrimais, daugiau nei 33 % pastojimo problemų yra susijusios tik su vyrais, o kiti 33 % – su abiem partneriais. Tiek vyrai, tiek moterys gali pagerinti savo sveikatos būklę, jei meta rūkyti, mažiau geria alkoholio ir sveikai maitinasi.

Ar norite berniuko, ar mergaitės?
Kai kurios teorijos teigia, kad galite daryti įtaką savo būsimo kūdikio lyčiai, jei pradėsite jį tam tikrą valandą arba tam tikroje padėtyje. Tačiau nėra įrodyto metodo, kuris leistų nulemti kūdikio lytį pastojimo metu.