PKS priežastys nėra aiškiai žinomos, tačiau manoma, kad jos gali būti susijusios su lytinių hormonų pusiausvyros sutrikimais ir atsparumu insulinui.
Atsparumas insulinui (sumažėjęs jautrumas)
Insulinas yra kasos gaminamas hormonas, skirtas cukraus kiekiui kraujyje kontroliuoti. Jis labai veiksmingas kepenų ląstelėms ir raumenims, todėl jos iš kraujo pasisavina daugiau gliukozės, kurią suskaido, gamina energiją arba paverčia ilgalaikėmis energijos atsargomis.
Esant atsparumui insulinui, cukraus kiekio kraujyje mažinimo mechanizmas neveikia tinkamai ir organizmas pradeda gaminti papildomą insuliną.
Insulino perteklius organizme skatina androgenų (testosterono) sintezę kiaušidžių ląstelėse.
Daugumai moterų šis kiekis išlieka normos ribose. Tačiau moterims, sergančioms PKS ir turinčioms per daug insulino, taip pat gali susidaryti per daug testosterono. Didelis testosterono kiekis išoriškai gali pasireikšti pernelyg dideliu plaukų augimu nepageidaujamose vietose ir (arba) galvos plaukų slinkimu.
Didelis insulino ir testosterono kiekis trukdo normaliam folikulų vystymuisi kiaušidėse. Tai sukelia ovuliacijos sutrikimų, todėl atsiranda menstruacijų sutrikimų ir sumažėja vaisingumas.
Atsparumas insulinui taip pat gali lemti svorio augimą. Dėl riebalų pertekliaus organizmas gamina dar daugiau insulino. Tai gali dar labiau pabloginti ligos simptomus. Taip pat tai gali tapti užburtu ratu, todėl svarbu stengtis kuo labiau sumažinti svorio augimą.
Genetika
PKS dažnai yra paveldima liga. Moterys, turinčios artimų giminaičių (pvz., motiną, tetą ar seserį), sergančių PKS, turi didesnę tikimybę susirgti šia liga. Tai rodo galimą genetinį ryšį, nors konkretūs genai dar nenustatyti.