2018 m. Tarptautinės įrodymais pagrįstos policistinių kiaušidžių sindromo vertinimo ir valdymo gairės
Šios gairės – tai naujausių įrodymų ir tarpdisciplininių klinikinių rekomendacijų dėl pacienčių, sergančių PKS, gydymo integracija.
Naujosiose gairėse daug dėmesio skiriama skyriui „Vaistinis policistinių kiaušidžių sindromo gydymas“, o vienas iš rekomenduojamų gydymo būdų yra inozitolio vartojimas.
Mioinozitolis kartu su folio rūgštimi reikšmingai padidina ovuliacijos dažnį ir pagerina menstruacijų ciklą, medžiagų apykaitos ir hormonų parametrus moterims, sergančioms PKS.
Autoriai: Helena Teede, Marie Misso, Michael Costello, Anuja Dokras, Joop Laven, Lisa Moran, Terhi Piltonen ir Robert Norman
Mioinozitolis – saugus ir alternatyvus metodas nevaisingoms PKS sergančioms
moterims gydyti.
Vokietijoje atliktas stebėjimo tyrimas 2 × 2 000 mg mioinozitolio ir 2 × 200 g folio rūgšties per dieną vartojimas yra saugi ir daug žadanti priemonė, veiksmingai gerinanti policistinių kiaušidžių sindromu (PKS) sergančių pacienčių simptomus ir nevaisingumą.
Tyrimo metu buvo analizuojami 3 602 pacienčių, sergančių PKS, duomenys. Remiantis gautais duomenimis, 2 520 moterų menstruacijų ciklai pagerėjo ir priartėjo prie ovuliacijos ciklų. Iš jų 545 moterys pastojo. Nėštumas įvyko po 2–3 mėnesių mioinozitolio ir folio rūgšties vartojimo. Tai reiškia, kad stebėjimo tyrimo metu pastojo 15,1 % moterų.
Autoriai: Pedro-Antonio Regidor, Adolf Eduard Schindler
Maisto papildų su mioinozitoliu saugumo ir veiksmingumo įvertinimas nėščiosioms nėštumo metu, siekiant išvengti gestacinio diabeto (apžvalga)
Keturių tyrimų duomenys apie maisto papildų su mioinozitoliu poveikį nėštumo metu rodo, kad jie gali būti naudingi mažinant gestacinio diabeto paplitimą.
Šaltinis: Cochrane sisteminių apžvalgų duomenų bazė
Išankstinio gydymo mioinozitoliu vertinimas pacientėms, kurioms atliekama daugybinė folikulų stimuliacija AIV.
Bandomasis tyrimas Mioinozitolio vartojimas leido sumažinti bendrąjį gonadotropino kiekį, panaudotų kiaušialąsčių skaičių ir padidinti sėkmingos kiaušialąsčių implantacijos atvejų skaičių.
Autoriai: Lisi F., Carfagna P., Oliva MM., Rago R., Lisi R., Poverini R., Manna C., Vaquero E., Caserta D., Raparelli V., Marci R., Moscarini